EKO Piknik w Zakręcie!

Gmina Wiązowna to „Gmina przyjazna pszczołom”. Pod tym hasłem w sobotę 9 czerwca odbył się EKO Piknik w Zakręcie. Wszyscy byli zakręceni na punkcie pszczół.

Wspaniałe ekologiczne wydarzenie było skierowane głównie do dzieci. Biblioteka na swoim stoisku prezentowała wiele pozycji książkowych dla małych i dużych czytelników o tematyce ekologicznej i niepodległościowej. Na pikniku była możliwość założenie karty bibliotecznej. Z tej propozycji skorzystali rodzice, aby swoim pociechom umożliwić wypożyczanie książek w trzech bibliotekach na terenie Gminy Wiązowna.

Jedną z atrakcji naszego stoiska była foto-budka, gdzie każdy mógł zrobić sobie zakładkę do książki z zabawnymi minami w śmiesznej stylizacji, używając do tego różnych gadżetów. W letniej scenerii naszego stoiska dzieci mogły zrobić pszczółkę z ekologicznych materiałów oraz używając wyobraźni stworzyć dowolne kolorowe stworki z chrupek PleyMais.

Tekst: M.B