Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zabawy z czytaniem :-)

17 maja 2018 r. w czwartek odwiedzili nas uczniowie czwartych klas ze Szkoły Podstawowej z Wiązowny. Była to okazja do zapoznania się z pracą biblioteki oraz księgozbiorem dla dzieci i młodzieży. Uczniowie przeczytali z podziałem na role, bajkę pod tytułem ,, Kot w butach”. Młodym czytelnikom tak się to spodobało, że przeczytali również ,, Lampę Aladyna”. Wspólnie z dziećmi zatopiliśmy się w świecie bajek. Na sam koniec zrobiliśmy niespodziankę naszym gościom i zaprosiliśmy na spotkanie Kocurka. Dzieci zaskoczone postacią ogromnego czarnego Kocura żywo reagowały na jego obecność.

Uczniowie doświadczyli dziś, że czytanie może budować poczucie własnej wartości. Uczestnicy byli dumni z siebie po zaprezentowaniu bajek przed swoimi kolegami. Mieli też okazję do sprawdzenia swoich sił w roli konferansjera, co również sprawiło im wiele radości.

Takimi działaniami niestrudzenie uczymy młode pokolenie, że niezależnie od pory roku i pory dnia – czytanie – to świetny sposób na rozwój osobisty oraz świetna forma spędzania wolnego czasu!

Sięgając po bestsellery i kultowe powieści dbają o swój duchowy rozwój i otwierają się na możliwość rozmów na ich temat.

Tekst: A. I.

Foto: M. K.