Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

II Piknik Czytelniczy z Biblioteką i Przyjaciółmi w Wiązownie.

Głównym celem II Pikniku Czytelniczego z Biblioteką i Przyjaciółmi była promocja książek i czytelnictwa wśród całych rodzin, integracja międzypokoleniowa, a także promocja naszej Biblioteki. Poprzez takie wydarzenia pragniemy pokazać, że czytanie to naprawdę fajna zabawa, a moc wyobraźni i potęgę słowa można odkryć w każdej nowej lekturze po którą sięgniemy.

Nasze niedzielne wydarzenie było nie tylko ucztą dla ducha, ale również dla ciała. Była kawiarenka prowadzona przez Seniorów z Dziennego Domu „Senior – WIGOR” oraz Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu z Radiówka. Przepyszne domowe ciasta zapewniła nam nasza lokalna firma “Poczta tortowa”, cukiernia “Sosenka” z Otwocka. Były też wspaniałe własnoręczne wypieki Seniorów.

Piknik rozpoczęliśmy od spotkania autorskiego z Ewą Chotomską – autorką książek dla dzieci, tekstów piosenek m.in. Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja. W trakcie spotkania autorka bawiła się z dziećmi w rymy, zadawała zagadki, a prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Nie zabrało także wspólnego śpiewania piosenek Fasolek i zabaw tanecznych. “Ciotka Klotka” oczarowała dzieci swoją osobowością i pięknym kolorowym strojem. Po spotkaniu ustawiła się kolejka po książki z dedykacją.

 

   

 

Kolejnym punktem naszego programu było wspólne czytanie bajki pt. “Kot w butach”. Takimi działaniami pragniemy potwierdzić tezę, że czytanie łączy pokolenia. W czytanie aktywnie włączył się:  Janusz Budny – Wójt Gminy Wiązowna , Seniorzy z Dziennego Domu “Senior-WIGOR” z Woli Karczewskiej, Wolontariusze z Centrum Wolontariatu z Radówka na czele ze swoimi opiekunami Krystyną Motyką, Grażyną Kilbach i Bożeną Zawadą oraz Bibliotekarze.

Wszyscy brawurowo odczytali swoje role, a publiczność z dużym zainteresowaniem wysłuchała jednej z najbardziej lubianych bajek o sprytnym kocie i młynarczyku.

  

Punktualnie o godzinie 16 rozpoczęliśmy długo wyczekiwany moment wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym “Moja ulubiona postać historyczna”, organizowanym prze Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna pod honorowym patronatem Janusz Budnego – Wójta Gminy Wiązowna.

Celem konkursu było kształtowanie  świadomości i postaw patriotycznych oraz aktywności twórczej wśród młodego pokolenia. Na konkurs wpłynęło 59 prac. Prace oceniała komisja w składzie: Anna Maria Rosłaniec – Sekretarz Gminy Wiązowna, Anna Niedźwiecka-Jędrzejewska – artysta-plastyk, Grażyna Kilbach – nauczyciel plastyki i muzyki z wieloletnim doświadczeniem, z zamiłowania choreograf, Wojciech Widłak – autor książek dla dzieci, Krystyna Motyka – kierownik Dziennego Domu “Senior-WIGOR” w Woli Karczewskiej, Paulina Sokół -p.o. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie oraz Jolanta Sałasińska instruktor plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie.

Upominki oraz dyplomy dla nauczycieli koordynujących, laureatów oraz uczestników wręczył Wójt Gminy Wiązowna

Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego – “Moja ulubiona postać historyczna”

 • Kategoria 4-6 lat
 1. Tadeusz Słyszko
 2. Oskar Jurkowski
 3. Pola Fryszkowska
  Wyróżnienie: Lena Bieńkowska
 • Kategoria 7-8 lat
  1. Aleksander Raspopin
  2. Katarzyna Bobrowska
  3. Sonia Fryszkowska
 • Kategoria 9-12 lat
  1.Magdalena Koczorowska – Szlassa
  2.Jakub Strzałkowski
  3.Krystian Wróbel
  Wyróżnienie: Izabela Dębska
  Wyróżnienie: Amelia Makulec
 • Kategoria 13-15 lat
  1. Martyna Kopka
  2.Julia Wojciechowska
  3.Wojciech Dziewulski
  Wyróżnienie: Jan Łabędź

        

     

Szczególne podziękowania kierujemy do grona pedagogicznego za szerzenie zainteresowania historią oraz rozbudzanie i rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej dzieci.

Na zakończenie naszego czytelniczego popołudnia niezapomniane wrażenia i dawkę humoru zapewnił nam Artur Dąbrowski prezentując aktywne show zabierając nas

w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów. Bańki mydlane chyba u każdego wywołały na twarzach niezliczone uśmiechy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację za wsparcie tego pięknego wydarzenia, którego główną bohaterką była książka.