Patriotycznie w bibliotece ciąg dalszy

13 kwietnia 2018r. w bibliotece w Wiązownie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Patriotycznie w bibliotece”. Uczestniczyła w nim siódma klasa szkoły podstawowej z polonistką Bogumiłą Majewską. Spotkanie poprowadził poeta Andrzej Krzysztof Malesa, który rozmawiał z uczniami na temat znaczenia i rozumienia słowa „patriotyzm”. Następnie przeczytał kilka swoich wierszy o tematyce patriotycznej m.in. „Mała ojczyzna”, „ X Pawilon” „Apel” i napisany w Kairze wiersz pt „Alienacja”. Piękny, wzruszający utwór o tęsknocie za ojczyzną i poczuciu wyobcowania. Nie zabrakło również wierszy z tomiku  „W Dolinie Świdra” czytanych przez uczniów.

Nawiązując do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Artur Dąbrowski, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury przeczytał wiersz Czesława Miłosza pt „W Warszawie” – jeden z listy 44 tekstów Antologii Niepodległości, które na przestrzeni wieków odnoszą się do kwestii wolności i niepodległości naszego narodu.

Tekst : T. Naperty

Foto: A. Iwaszkiewicz, M. Kopka