Warsztaty naukowe: “Nie taki mokry lód”

W otoczeniu naukowych książek dla dzieci spotkaliśmy się, aby poznać i zrozumieć otaczający nas świat. Program warsztatów naukowych Funiversity jest skonstruowany tak, aby w logicznym ciągu zależności wyjaśnić dzieciom niektóre prawa fizyki. Podczas wszystkich zajęć dzieci wykonują różne doświadczenia, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawiska.

“Nie taki mokry lód” to już drugie warsztaty naukowe dla dzieci, jakie odbyły się w Bibliotece w Duchnowie. Na zajęciach uczestnicy zamienili się w naukowców robiąc czarodziejską mgłę, pękającą pianę, ogromną bańkę mydlaną, piszczały nawet stalowe łyżki. Mali naukowcy poznali tajniki gazowanych napojów.

Na zakończenie spotkania osoby uczestniczące w warsztatach zrobiły eksperyment – “glutowatą” –  zabawkę, którą mogły zabrać do domu w celu dalszych badań.

Zajęcia te, to przede wszystkim dużo dobrej zabawy, w czasie której dzieci mogą poznać podstawy teorii fizyki.

W tym miesiącu eksperymentujemy w Bibliotece w Wiązownie, bawimy się z tematem:

3, 2, 1 Re-akcje!

Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach wg poniższego harmonogramu:

• 26 marca – Biblioteka w Wiązownie “3, 2, 1 Re-akcje!”
  • 19 kwietnia – Filia w Gliniance “Ach to powietrze”
  • 28 maja – Biblioteka w Wiązownie “Dziwna fizyka”
  • 20 czerwca – Filia w Duchnowie “Elektrostatyka”
  • 20 września -Filia w  Gliniance
  • 29 października – Biblioteka w Wiązownie
  • 21 listopada – Filia w Duchnowie

W naszych księgozbiorach posiadamy wiele pozycji dla młodych naukowców.

Zapraszamy do przeglądania katalogów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Tekst i foto: Marzena Bobrowska