“Zły Kocurek” w Bibliotece

Człowiek udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech, koty doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polsce Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest od 2006 r., przypada on 17 lutego.

W związku z tym do naszej biblioteki zaprosiliśmy dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Wiązownie.    Animatorka  z Wydawnictwa Mamania poprowadziła warsztaty z rysowania komiksów z niesfornym przyjacielem dzieci – Złym Kocurkiem, bohaterem książek Nicka Bruela.

Podczas pobytu w bibliotece były również zabawy ruchowe z chustą Klanza, liną oraz zabawa z “pajęczyną”. W trakcie zabaw dzieci poznały zwyczaje i upodobania niesfornych kotów.

Seria książek “Zły Kocurek” to zabawne i mądre, rymowane historie o nie tak całkiem złym (choć niesfornym!) Kocurku,  które wkrótce będą dostępne do wypożyczenia w naszych Bibliotekach w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie.

Gorąco zachęcamy do lektury również innych książek o “kociej tematyce”.

Tekst: M.B

foto: M. K.