Warsztaty pisarskie w bibliotece

Kim jest szansonistka? Kto kogo kokietuje? Czym koteł różni się od kota? Czy tofucznica jest smaczna? Jak zmienia się język i skąd się biorą nowe wyrazy? Dlaczego niektórych słów przestajemy używać, choć kiedyś były bardzo popularne? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali uczestnicy warsztatów pisarskich, które odbyły się 20 października w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna. W zajęciach wzięło udział w sumie ponad 30 gimnazjalistów, którzy mieli okazję poćwiczyć swoje zdolności językowe i komunikacyjne, rozwinąć kreatywność i poznać sposoby na to, by pisać lepiej. Warsztaty poprowadziły Anna Błaszkiewicz i Ola Rzążewska z warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”. Zajęcia są elementem projektu „Wspólny mianownik 4.0″ dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017. Więcej informacji i ciekawe materiały dotyczące zmian zachodzących w języku i wyrazów, które z niego znikają, można znaleźć na stronie www.wspolnymianownik.pl.

Tekst Anna Błaszkiewicz

Foto: A.Błaszkiewicz, O. Rzążewska, M. Kopka.