Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Warsztaty twórczego pisania.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Wspólny mianownik” . Projekt realizowany  przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów “Koncentrat” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ”Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017”.

Bezpłatne warsztaty w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie  odbyły się 21.09. 2017r. Zajęcia prowadziła prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” – Anna Błaszkiewicz i Aleksandra  Rzążewska – wiceprezes. Celem warsztatów było rozbudzenie zainteresowania językiem i zmianami w nim zachodzącymi, rozwijanie i doskonalenie swoich umiejętności językowych i komunikacyjnych przy pomocy kreatywnych zadań i ćwiczeń.

Skąd się biorą nowe wyrazy? Dlaczego niektórych słów przestajemy używać? Czy słowa mogą być tłuste albo zabawne? Kto to jest patałach? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów twórczego pisania. Na zakończenie wszyscy wypełnili ankiety, otrzymali zaświadczenia o udziale w projekcie i  jednogłośnie stwierdzili, że były to wartościowe, kreatywne i ciekawe zajęcia.

Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną serię spotkań już w październiku.

Tekst: Teresa Naperty

Foto: Marzena Kopka