Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

II LISTOPADOWE DNI KULTURY W GMINIE WIĄZOWNA

Listopadowe Dni Kultury dla Dzieci

3,4,5,6 listopada 2017 roku

Organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna

z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych.

Podczas spektakli dzieci zbierają pieczątki potwierdzające uczestnictwo.  Dzieci, które wezmą udział we wszystkich przedstawieniach, otrzymają nagrody rzeczowe. Rozdanie nagród 6 listopada, po spektaklu w Bibliotece Duchnowie. Karty uczestnictwa do odbioru wraz z wejściówkami.

 

3 listopada

Miejsce: Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, godz. 18:30

„Doktor Nieboli”

Scenariusz i reżyseria: Daria Leleń, Agata Bobrowska. Koordynator: Artur Niedziółka

Aktorzy: młodzi artyści z terenu Gminy Wiązowna. Spektakl opatrzony muzyką na żywo.

Sztuka opowiada o doktorze, który ma niezwykłe moce. Potrafi zarówno rozmawiać ze zwierzętami, jak i je leczyć. Kiedy okazuje się, że małpki w Afryce ciężko chorują doktor rzuca wszystko i [płynie razem ze swoimi przyjaciółmi (małpka, papuga, świnka, kaczka i pies) na ratunek przeżywając przy tym niezwykłe przygody.

4 listopada

Miejsce: Biblioteka Publiczna Filia w Duchnowie, godz. 16:30

„Magiczna Księga”

Magiczna Księga to bajka, która zachęca dzieci do czytania i szanowania książek. Akcja ma miejsce w starej Bibliotece, która jest bardzo magicznym miejscem. To właśnie tam nocą wszystkie książki ożywają i wychodzą z nich np. Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Sierotka Marysia.
Mali widzowie uczestniczą w spektaklu razem z aktorami. Barwna scenografia, muzyka oraz piękne stroje pobudzają wyobraźnię i pomagają jeszcze bardziej zaangażować się w spektakl. Prezentuje: Teatr Fantazja

5 listopada

Miejsce: Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, godz. 15:00 (Dwa spektakle z czarownicą w tle prezentowane jeden po drugim)

Scenariusz i reżyseria: Krystyna Motyka

Dekoracje i scenografia: Seniorzy z Domu Dziennej Opieki Senior Wigor z Woli Karczewskiej

Aktorzy: Seniorzy oraz Wolontariusze z Gminy Wiązowna

„Szewczyk dratewka” baśń oparta na podaniach ludowych. Tytułowy Szewczyk wykona prace zlecone przez złą czarownicę i uwolni więzioną dziewczynę.

„Jaś i Małgosia” baśń braci Grimm, opowiadająca historię dwójki dzieci pozostawionych w lesie i więzionych przez czarownicę.
6 listopada

Miejsce: Biblioteka Publiczna Filia w Duchnowie, godz. 18:00

„Guliwer”

Bajka muzyczna dla dzieci od 4 lat wg powieści Jonathana Swifta (1726 r.) w wykonaniu. Główny i tytułowy bohater, Guliwer, marzy o morskich podróżach. Udaje mu się zrealizować swoje marzenia, w dodatku dociera do krain, których nie znają inni marynarze. Bajkę prezentują aktorzy Teatru Wariacja oraz lalki.

Wejściówki do nabycia w GOK oraz w Bibliotekach

Jeden spektakl: 5 zł

Karnet na wszystkie spektakle: 20 zł

Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na wsparcie Teosia Górskiego, podopiecznego Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, mieszkańca Gminy Wiązowna w ramach akcji #KręcimyDlaTeosia

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, Centrum Wolontariatu Gminy Wiązowna.