Światowy Dzień Miłośników Książek

9 sierpnia obchodziliśmy Światowy Dzień Miłośników Książek.  Była to  kolejna  okazja do  spotkania w bibliotece.  Dzień ten świętowaliśmy wspólnie z uczestnikami  akcji  organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury  „Wakacje blisko domu”. Głównym  celem  naszego spotkania było  głośne czytanie  i rozmowy  o literaturze.   Tym razem  wybraliśmy książkę   A. Stelmaszyk z serii „Już czytam” pt. ”Zbawcy książek”. Jest to seria książeczek do samodzielnego czytania, zawierająca krótkie, wesołe historie,  słowniczek młodego czytelnika  oraz zadania sprawdzające wiedzę z przeczytanej książki.

Zapraszamy do naszych bibliotek  nie tylko po książki, ale również audiobooki , które świetnie sprawdzają się podczas wakacyjnych podróży.

tekst: Teresa Naperty

foto: Marzena Kopka