“Małe stópki” w bibliotece w Wiązownie

W dniu 18 lipca dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Małe Stópki” wraz z opiekunkami odwiedziły bibliotekę w Wiązownie. Celem naszego spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci zobaczyły jak wygląda Karta Czytelnika, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki , jak należy dbać o książki, jak należy się zachować w bibliotece i, że w bibliotece się książki wypożycza, a w księgarni kupuje. Nie obyło się bez głośnego czytania. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań pt. ”Smerfowa orkiestra” oraz „Wakacje”. Po przeczytaniu tekstu oglądały i komentowały oglądane ilustracje. Na zakończenie otrzymały obrazki do malowania, zaśpiewały piosenkę i obiecały, że wrócą tu z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i korzystać z jej zbiorów.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty