Zajęcia czytelnicze w Gliniance

Na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – w piątek 9 czerwca w bibliotece w Gliniance gościliśmy dwie grupy uczniów z oddziałów przedszkolnych z miejscowej szkoły. Dzieci wysłuchały opowieści o króliczku psocącym w ogrodzie pana McGregora ze zbioru Beatrix Potter pt. „Króliczek Piotruś i inne historyjki”. Oprócz głośnego czytania punktem kulminacyjnym było czytanie z podziałem na role przez panie wychowawczynie, panią psycholog, panią dyrektor biblioteki oraz kierownik filii – bajki Jana Wilkowskiego pt.”Tymoteusz Rymcimci”. Zarówno treść jak i forma przekazu bardzo rozbawiła naszych najmłodszych czytelników. Następnie dzieci wzięły udział w kreatywnych zabawach tworząc fantastyczne budowle i konstrukcje z kinetycznego piasku i magicznych pianek Play Mais. Dla chętnych były dostępne kolorowanki i tematyczne labirynty.
W podziękowaniu za ciekawe „spotkanie z książką” uczniowie przynieśli do biblioteki piękną, własnoręcznie namalowaną sowę, która już zdobi ścianę biblioteki w Gliniance.

Tekst: Dorota Milewska
Zdjęcia: Marzena Kopka