Pipi Wędrowniczka w bibliotece w Wiązownie

22 maja bibliotekę w Wiązownie odwiedził teatr „Urwis” z Krakowa z  przedstawieniem pt” Pipi Wędrowniczka”. Jest to  bajka na podstawie postaci Pippi Langstrumpf szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren o  sympatycznej rudowłosej dziewczynce, która  przemierza różne zakątki świata w poszukiwaniu swojego taty Pirata.  Dzięki tym podróżom dzieci wraz z bohaterką poznały  zwyczaje i obyczaje  różnych krajów. Wciągająca fabuła, kolorowa scenografia i ciekawe efekty dźwiękowe zachęcały dzieci do uczestniczenia w niektórych scenkach. Wspólnie z aktorami śpiewały i tańczyły towarzysząc Pipi w jej podróży. Humorystyczna, interaktywna  bajka uczy dzieci jak sobie radzić i być samodzielnym w różnych życiowych sytuacjach. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało i nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia z  Pipi,  tak  zaradną, wesołą dziewczynką.

Oprócz mile spędzonego czasu, dzieci  wzbogaciły swoją wiedzę o świecie.

Pipi Wędrowniczka

Tekst i foto: Teresa Naperty