Czytamy z Franklinem w Gliniance

Z okazji Tygodnia Bibliotek, w filii w Gliniance odbyły się zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków. Wzięły w nich udział dzieci z przedszkola “Karolek” z Glinianki. Nie zabrakło głośnego czytania i kolorowania. Tematem przewodnim były oczywiście książki i wyjątkowe miejsce, gdzie można je spotkać – biblioteka. W zrozumieniu podstawowych zasad obowiązujących podczas wypożyczania książek pomógł dzieciom mały, sympatyczny żółwik Franklin, bohater opowiadań “Franklin i książka z biblioteki” oraz “Franklin czyta kolegom”. Słuchając przygód żółwika, dzieci z zapałem kolorowały postać Franklina i jego rodziny. Na koniec tej nietypowej, plastycznej lekcji bibliotecznej, przedszkolaki otrzymały zaproszenia na I Piknik Czytelniczy, który odbędzie się 14 maja w Wiązownie.

Książeczki z serii “Czytamy z Franklinem” polecamy wszystkim dzieciom, które uczą się czytać. Przygody żółwika opisane są łatwym i prostym językiem, a co najważniejsze zostały wydrukowane bardzo dużymi literami – czyli w sam raz dla naszych najmłodszych czytelników. Zapraszamy zatem do biblioteki!

franklin

J.Filimonow