Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Bal Karnawałowy w Bibliotece Duchnowie

Bal karnawałowy organizowany w bibliotece w Duchnowie to już stały element w kalendarzu imprez bibliotecznych tej placówki. W tym roku zorganizowaliśmy zabawę wspólnie z sołectwem Duchnów. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego czytania, ku naszemu zadowoleniu chętnych do czytania nie brakowało. Czytanie z podziałem na role to – świetna rozrywka, – zgodnie stwierdzili uczestnicy.

Czytanie z podziałem na role to świetna zabawa!
Czytanie z podziałem na role to świetna zabawa!

Taka forma zabawy z tekstem rozbudza i pielęgnuje pojawiającą się chęć czytania, która z czasem przekształci się w potrzebę codziennego kontaktu z książką.

Bal w Duchnowie

Drodzy rodzice pomagajcie dzieciom w jak najczęstszym zetknięciu się z kulturą literacką od wczesnego dzieciństwa, korzystajcie z ofert kulturalnych w naszej gminie. Pomagajcie tworzyć miłe wspomnienia związane z biblioteką a w późniejszym okresie dziecko samo z przyjemnością będzie odwiedzać nasze placówki.

Świetną zabawę, niezapomniane wrażenia oraz konkursy z nagrodami zapewnili nam Agnieszka i Piotr Michalczykowie. Nie zabrakło również muzyki na żywo. Głównym celem naszego sobotniego spotkania była promocja biblioteki oraz ukazanie jej jako miejsca tętniącego życiem, pokazanie najmłodszym bogatego księgozbioru oraz zachęcenie całych rodzin do częstego odwiedzania naszych bibliotek.

Bal w Duchnowie

Tekst i foto: Marzena Kopka