Ekologiczno- artystyczne zajęcia w bibliotece

21 kwietnia w duchnowskiej bibliotece odbyły się zajęcia ekologiczno-artystyczne. Podczas wykładu dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat postaw ekologicznych aby planeta na której żyjemy była czystsza.
Skupiliśmy się na temacie przynoszenia zakupionych produktów do domu. Dzieci dowiedziały się, że nieodzownym elementem przy zakupach powinna być trwała, lekka, wygodna i estetyczna torba wielokrotnego użytku, najlepiej bawełniana lub lniana. Taką właśnie bawełnianą torbę uczestnicy pomalowali według własnego pomysłu.
Prace wyszły przepiękne, a dzieci złożyły deklaracje, że to będzie nie tylko torba na zakupy, ale również na książki z biblioteki.
Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym czytaniem w naszej ulubionej i sprawdzonej formie czyli z podziałem na role.