Karnawał wśród książek

Ach cóż to był za bal…. 31 stycznia 2015 w Bibliotece Publicznej w Duchnowie odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Wypożyczalnia na co dzień cicha i spokojna zamieniła się w kolorową salę balową. Przybyli goście byli zachwyceni niecodziennym obliczem tego miejsca. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wykonania pracy plastycznej, która polegała na wykonaniu elementu karnawałowego. Dziewczynki chętnie wykonały kolorowe opaski i ozdobiły je cekinami, bibułą i kolorowym papierem. Uczestnicy balu przebrani w najróżniejsze stroje doskonale bawili się przy muzyce. W przerwie na odpoczynek mieliśmy okazję porozmawiać o książkach. Dzieci bezbłędnie odpowiedziały na przygotowane bajkowe zagadki. Uczestnicy balu na koniec zabawy wspólnie przygotowali sałatkę z przyniesionych wcześniej owoców.
Celem tego projektu było promowanie biblioteki duchnowskiej, popularyzacja czytelnictwa, pozyskanie nowych czytelników, integracja środowiska lokalnego oraz propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego odżywiania.
Marzena Kopka