Finał konkursu plastycznego “Portret Plastusia”

W dn. 15 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Gliniance, odbyło się uroczyste wręczenie nagród, zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Portret Plastusia”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Bibliotekę SP w Gliniance.
Celem konkursu było upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Marii Kownackiej – znanej i lubianej autorki wielu książek należących do kanonu literatury dziecięcej.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas I-III. Wpłynęło ogółem 17 prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami.

Jury w składzie:
1. wicedyrektor SP w Gliniance – Teresa Bąk
2. bibliotekarz Biblioteki Szkolnej –Jadwiga Deszcz
3. kierownik Biblioteki Publicznej w Gliniance – Dorota Milewska;
wyróżniło 6 portretów Plastusia.

Do zwycięzców należą:

– I miejsce – Amelia Kopka klasa I e, i Anita Kopka
– II miejsce – Jarosław Santorek, klasa IIb
– III miejsce – Dawid Książek, klasa IIa
– IV miejsce – Oliwier Sędek, kl Ib

Wyróżnienia otrzymali:

– Małgosia Santorek, kl IIIa
– Natanael Mońko, kl IIa

Autorom najładniejszych prac zostały wręczone atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych, pięknie wydanych książek oraz dyplomy i słodycze.

Pani dyrektor Alicja Wieczorek podziękowała kierowniczce Biblioteki Publicznej w Gliniance, za efektywną współpracę oraz złożyła wszystkim laureatom konkursu serdeczne gratulacje.

Kierownik Biblioteki Publicznej w Gliniance
Dorota Milewska