Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Lisek łakomczuszek”, czyli bajki terapeutyczne

Dnia 15.10. 2014r. bibliotekę w Wiązownie odwiedziła grupa 5-6 latków ze swoimi opiekunkami Panią Mariolą Orlińską i Panią Martą Anisiewicz. Tematem spotkania były bajki terapeutyczne. Spotkanie przeprowadzone zostało w oparciu o książkę „Bajki terapeutyczne” Marii Molickiej – psychologiem pracującym z dziećmi i młodzieżą, autorką wielu naukowych publikacji.
Bajki terapeutyczne pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju małego dziecka. Pomagają przygotować je do trudnych sytuacji i radzić sobie z aktualnymi problemami. Są to krótkie, dowcipne opowiadania, których bohaterami są najczęściej zwierzęta, zwykle zakończone morałem.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt ”Lisek Łakomczuszek”. Głównym jej tematem jest lęk przed wyśmianiem i kompromitacją jaką przeżywa lisek z powodu swojego łakomstwa. Wprowadzona postać wiewiórki udziela bohaterowi rady w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji i uczy innego myślenia o lęku.
Po przeczytaniu dzieci prawidłowo odpowiadały na zadawane pytania, co świadczy, że z uwagą słuchały rozterek małego łakomczuszka.
Na zakończenie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia, otrzymały słodkie co nieco i obiecały, że będą odwiedzać bibliotekę.
Serdeczne wszystkim dziękujemy i zapraszamy do biblioteki.

Teresa Naperty