Finał konkursu plastycznego pt “Bohaterowie utworów Juliana Tuwima”

W 2013 roku obchodziliśmy Rok Juliana Tuwima. Z tej okazji Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkoły Podstawowej w Gliniance zorganizowały konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0 – III, związany z twórczością tego poety.
Celem konkursu było rozwijanie percepcji literatury dziecięcej u najmłodszych czytelników. Dzieci chętnie przystąpiły do rywalizacji, wpłynęły bowiem aż 32 piękne prace, wykonane różną techniką. Wśród bohaterów utworów Juliana Tuwima królowała lokomotywa.

Jury w składzie:
– p. Maria Wójtowicz
– p. Jadwiga Deszcz
– p. Dorota Milewska

wyróżniło 11 rysunków. Do zwycięzców należą:

– I miejsce – Jakub Komorzycki, kl. 0 B
– I miejsce – Wojciech Dziewulski, kl. II B
– II miejsce – Ola Szczepańska
– II miejsce – Krzyś Santorek, kl. 0 C
– III miejsce – Julita Gniadek, kl. III B

Wyróżnienia otrzymali:
– Kinga Krawczyk, kl. 0 B
– Igor Wieczorek, kl. III B
– Dominika Gadomska, kl. 0 B
– Igor Gniadek, kl. II A
– Roksana Stankiewicz, kl. II B
– Patrycja Sprycha, kl. II B

Dnia 28 stycznia br. na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej w Gliniance nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Autorzy najładniejszych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe i słodki prezent. Wyróżnione prace są wyeksponowane w Bibliotece Publicznej w Gliniance.
Gratuluję zwycięzcom i zachęcam do dalszej współpracy z biblioteką.