Odwiedziny Zajączków

14 maja 2012r. bibliotekę w  Wiązownie odwiedziła  grupa sześciolatków – „Zajączki” z  Przedszkola  im. Misia Uszatka w Wiązownie  pod opieką Pani Bożenki Zientary. Od wielu już  lat  przedszkolaki  regularnie odwiedzają naszą bibliotekę,  bo miesiąc  maj  tradycyjnie poświęcony jest książce, a  8.05. to  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami korzystania  ze zbiorów,  zachowania w bibliotece, regulaminem wypożyczania i poszanowania książek.

Spotkanie nie  mogło odbyć się bez głośnego czytania, gdyż książka dla dzieci to pierwszy kontakt  z literaturą. Jeśli zapoczątkujemy go w sposób właściwy  zaprocentuje w dorosłym życiu. Z  wielkim  zainteresowaniem  wysłuchały  opowiadania o  przygodach sympatycznego Krecika – przyjaciela wszystkich dzieci „Krecik i spodenki”  Milera Z. Nie zabrakło  również rozmowy na temat  swoich ukochanych zwierzątek. Spotkania w bibliotece są  dla dzieci nie tylko  dużą atrakcją,  ale przede wszystkim  mają zachęcić ich do kontaktu z książką i biblioteką.  Na zakończenie  wykonano  pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy  i  zapraszamy !!!!

Tekst i foto: Teresa Naperty