Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Cała Polska czyta dzieciom

W 2011r. obchodzony jest w całej Polsce jubileusz 10-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Z tej okazji biblioteka w Wiązownie zaprosiła dzieci z przedszkola Misia Uszatka w Wiązownie. Przybyły dwie grupy przedszkolaków z Panią Ewą Jaworską i Panią Halinką Rucińską.

W 2011r. obchodzony jest w całej Polsce jubileusz 10-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem tej akcji jest fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która od 10 lat namawia rodziców, opiekunów, wychowawców do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom i przekonuje, że jest to najlepszy sposób na wspólnie spędzony czas i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. Dzieci, które przyzwyczaimy go głośnego czytania w bibliotece, przedszkolu czy szkole , będą wymuszały to później na swoich rodzicach. I z tego trzeba się cieszyć!!!

Z tej okazji biblioteka w Wiązownie zaprosiła dzieci z przedszkola Misia Uszatka w Wiązownie. Przybyły dwie grupy przedszkolaków z Panią Ewą Jaworską i Panią Halinką Rucińską. Z uśmiechem na buziach powitały zaproszonego gościa, którym była radna Marzena Dach, która przeczytała dzieciom bajkę „Wilk i siedem kózek” i kilka opowiastek o królikach. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, co świadczy, że po przeczytaniu opowiedziały co usłyszały.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowe książeczki i słodycze.