Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Książki zakupione w ramach dotacji

Biblioteka Publiczna w Wiązownie w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiła nowości książkowe do 3 bibliotek za kwotę 4.000 zł.

Już od kilku lat Biblioteka Publiczna w Wiązownie stara się o dodatkowe środki na zakup książek. W bieżącym roku w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się pozyskać na ten cel kwotę 4.000 zł. Jest to kwota niższa niż w latach ubiegłych. W roku 2008 pozyskano dofinansowanie w wysokości 11.500 zł, a w 2007 wsparcie wyniosło 13.000 zł.

W roku bieżącym, postanowieniem Rady Ministrów dotyczącym wprowadzenia oszczędności w budżecie państwa, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął decyzję o zmniejszeniu wysokości środków przeznaczonych na ten program do kwoty 10 mln zł. (województwo mazowieckie otrzymało środki w wysokości 1.183.198,00 zł). Stąd o wiele niższa wysokość dofinansowania.

Z otrzymanej dotacji zostały zakupione książki do trzech gminnych bibliotek: Wiązowny, Glinianki i Duchnowa. Są to aktualne wydawnictwa z literatury dla dzieci, młodzieży i czytelników dorosłych oraz poszukiwane pozycje literatury popularnonaukowe. Zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzania naszych bibliotek.

Hanna Kobza
Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna