Konkurs “Kubuś Puchatek i jego przyjaciele” – rozstrzygnięty

Z okazji 82 urodziny Kubusia Puchatka Biblioteka Publiczna w Wiązownie ogłosiła konkurs plastyczny pt: „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”.

Książka o przygodach misia i jego przyjaciół ukazała się 14 października 1926r. Opisał je angielski prozaik i dramaturg Alan Aleksander Milne. Największą popularność przyniosły mu książki pt „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”. Były to utwory przeznaczone dla syna pisarza. W Polsce, w tłumaczeniu Ireny Tuwim, stały się ulubioną lekturą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Kubuś Puchatek obchodzi w tym roku swoje 82 urodziny. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Wiązownie ogłosiła konkurs plastyczny pt „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. W konkursie uczestniczyło 11 osób: Ania Kijowska, Michał Kijowski, Klaudia Kublik, Bartosz Kublik, Ola Marek, Zosia Sędek, Klaudyna Opieka, Ewelina Opieka, Kasia Mazurek, Kinga Szarecka, Gabrysia Szarecka.

Komisja przyznała :
I m. – Ania Kijowska
II m. – Klaudia Kublik
III m. – Ola Marek

Dzieci otrzymały piękne nagrody książkowe i dyplomy.

Teresa Naperty