“Matki i córki” Ałbeny Grabowskiej tematem spotkania Dyskusyjnego Klub Książki

W bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Woli Karczewskiej oraz z w wolontariatu międzypokoleniowego odbyli podróż w czasie z książką Ałbeny Grabowskiej pt. “Matki i córki”. Przyjechali do biblioteki, aby podzielić się refleksjami, o tym jaka była to podróż.

Książka przedstawia historię  wielu kobiet: prababki, babki, matki i córki. Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie.

Powieść od początku była przyjęta z życzliwością, ponieważ autorka jest nam dobrze znana. Ałbena Grabowska doskonale wie, jak zainteresować czytelnika więc porwała czytelników rodzinną historią. Czytelnicy dokonali porównania “Matek i córek” z innymi książkami autorki. Tutaj zaskoczyła ich wielowątkowość, troszkę trudna do zapamiętania, ale jednocześnie zapowiadająca ciekawe zakończenie. Nie dla wszystkich było ono oczywiste.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki są realizowane w ramach projektu Instytutu Książki.
Zapraszamy osoby zainteresowane do dołączenia do klubu.

Tekst M. Bobrowska

Foto: D. Bortkiewicz