Ferie Blisko Domu z Moniką Sawicką

W poniedziałek 13 lutego, w ramach gminnej akcji „Ferie Blisko Domu” w bibliotekach w Duchnowie, Gliniance i Wiązownie odbyły się spotkania autorskie z pisarką i dziennikarką Moniką Sawicką, w których udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z Zakrętu, Glinianki i Wiązowny.

Monika Sawicka, na podstawie swojej książki pt. “O Kajtku Szczęściarzu” opowiedziała dzieciom o sztuce pisania a także o tym, co może być inspiracją do powstania powieści. Autorka przyznała, że przygody Kajtka Szczęściarza to jej pierwsza książeczka dla dzieci, a pomysł na nią zrodził się, kiedy jej córeczka pojawiła się z malutkim pieskiem na rękach, którego ktoś zostawił w reklamówce zawieszonej na płocie. Dzieci wysłuchały fragmentów książeczki pełnej empatii i miłości do zwierząt a następnie narysowały postać pieska. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali w prezencie książeczkę “O Kajtku Szczęściarzu” wraz z autografem pisarki, co spotkało się z wielkim aplauzem dzieci.

Spotkanie w bibliotece w Gliniance

Spotkanie w bibliotece w Duchnowie