Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z poezją dziecięcą w bibliotece w Wiązownie

Popularną formą promocji biblioteki i czytelnictwa są spotkania autorskie. 16 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece Panią Katarzynę Kępińską – lokalną poetkę oraz Panią Bogusię Majewską polonistką wiązowskiej szkoły, radną Rady Gminy. Na spotkanie przybyła grupa pięcio-i sześciolatków z przedszkola Misia Uszatka z opiekunkami Panią Agnieszką Gawryś i Panią Anną Kloch.
Pani Kasia mieszka ze swoją rodziną w Wiązownie. Jest aktywną czytelniczką naszej biblioteki, zawodowo pracuje jako nauczycielka w jednym z warszawskich przedszkoli. Dała się poznać jako miła, ciepła i bardzo cierpliwa osoba, dlatego też nawiązanie kontaktu z maluchami nie stanowiło dla niej najmniejszego problemu. Opowiedziała dzieciom o początkach swojej przygody z pisaniem, że inspiracją do pisania wierszy były i są jej chłopcy bliźniaki i czteroletnia córeczka. Czytała wybrane przez siebie pouczające, pełne humoru, rymowane wierszyki, wypełnione kolorowymi, zabawnymi ilustracjami. Były to m.in. „Chmurna królewna”, „Balonik”, „Kokoszka”, „Lusterko”, „Zguba”, „Komary”, „Przyda się”.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dowiedziały się znaczenia słów wydawca, ilustrator. Pani Kasia nawiązując do przeczytanego tekstu podjęła inicjatywę wspólnej zabawy, co bardzo podobało się przedszkolakom. Spotkanie poetyckie urozmaicili piątoklasiści, recytując wiersze poetki przygotowane przez Panią Bogusię Majewską. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie przez dzieci rysunków do wysłuchanych wierszy. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodkie co nieco i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.
Spotkanie promujące debiutancki tom poezji przebiegło w miłej, wesołej atmosferze. Pani Kasi dziękujemy za poświęcony czas, życzymy sukcesów i wielu ciekawych pomysłów.
Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy i zapraszamy do biblioteki !!!

1
Tekst i foto: Teresa Naperty