Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Lekcja biblioteczna w przedszkolu.

13 grudnia w Przedszkolu im. Pszczółki Mai w Woli Duckiej odbyło się czytanie bajek z udziałem dzieci i pracownika Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna. W wydarzeniu uczestniczyły dwie grupy maluchów. Dzieci otrzymały zaproszenie do systematycznego odwiedzania biblioteki, rozmawialiśmy o książkach i o Świętym Mikołaju. Poznaliśmy sposoby powitania i dziękowania Mikołajowi za przyniesione prezenty. Zastanawialiśmy się wspólnie,  czy warto się spieszyć i czym możemy się dzielić z najbliższymi. Przedszkolaki wysłuchały opowieści z kilku przeczytanych książek m.in.Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” Johna Burninghama, “Niezwykłe przygody Świętego Mikołaja” Barbary Wicher, “Panna Śpieszka i pan Leniwiec Katy Hudson , “Hej Przedziadku” Paula McCartneya oraz Wiewiórki, które nie chciały się dzielić” Rachel Bright .

Dzieci z Przedszkola im. “Pszczółki Mai” w Woli Duckiej to wspaniałe maluchy, skupione na czytanych bajkach, ciekawe książkowych przygód i chętnie nawiązujące rozmowę.  Mamy nadzieję, że zasłyszane przygody Świętego Mikołaja i innych bohaterów książek, pobudziły wyobraźnię i wprowadziły ich do krainy marzeń.

Zapraszamy wszystkich rodziców, dzieci, młodzież i dziadków do odwiedzenia biblioteki w Wiązownie i w Gliniance. Książki czekają na wypożyczenie.  Niech zimowe i świąteczne wieczory wypełnią się magią ich przygód podczas wspólnego czytania.