Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Z miłości do zwierząt i książek!

Tom Justyniarski – autor wielu książek “Psie troski”, “Mój przyjaciel Bocian”, “Kocia mama”, “Książę i rumak” . Jest znanym działaczem na rzecz ochrony zwierząt i aktywnie walczy o poszanowanie ich praw. Jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej. Jego misją jest propagowanie przyjaźni między ludźmi i zwierzętami, ze szczególnym uwzględnieniem szerzenia tej idei wśród dzieci.

Dzięki swojej kreatywności i miłości do zwierząt wymyślił pierwsze w Polsce i w Europie “Okienko życia dla zwierząt” oraz zapoczątkował akcję “Dzieci czytają psom w schroniskach”.

Podczas spotkań z przedszkolakami z Gminnego Przedszkola “Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie,  przedszkolakami z Woli Duckiej oraz z Seniorami z Dziennego Domu Senior+ rozmawiał przede wszystkim o zwierzętach i ich dobrym traktowaniu. Tradycyjnie towarzyszyła mu ukochana Lusia, suczka rasy chihuahua.

Spotkanie było dla uczestników wyjątkowo cenną lekcją o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami. Pisarz tłumaczył wszystkim, że zwierzęta nie są rzeczą, kochają i czują tak samo jak ludzie, są nośnikami bezwarunkowej miłości. Decydując się na posiadanie zwierzątka należy zapewnić mu odpowiednie warunki do życia i akceptować go jako członka rodziny.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za przekazanie nam życiowych wskazówek  -“Cieszmy się! Bądźmy szczęśliwi! Spełniajmy marzenia! Słowem kreujmy to co za chwilę się wydarzy! Nie jesteś kowalem swojego życia tylko jesteś królem swojego życia! Nieście w świat bezwarunkową miłość i akceptację!, Zaufajcie swojemu sercu niech ono prowadzi Was przez życie!”

 

Tekst:M.K.

Foto: M.K., P.F.