Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Z miłości do puszystości”

“Z miłości do puszystości” – pod takim tytułem odbyły się warsztaty dla dzieci ze zwierzętami futerkowymi w filii biblioteki w Duchnowie. Spotkanie poprowadziła “Matka Gadka” czyli Pani Sylwia Cegiełka, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem warsztatów zoologiczno – przyrodniczych dla dzieci. Na wesoło i odpowiedzialnie, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się wielu ciekawostek o zwierzętach, ich zwyczajach, sposobie odżywiania i pielęgnacji. Dzieci mogły zobaczyć szynszyle, króliki, kawie domowe (świnki morskie), lotopałanki (latające wiewiórki) i szczury. Mogli je pogłaskać i wziąć na ręce. Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Sołectwa Duchnów.

Tym wydarzeniem rozpoczęliśmy  XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem “Biblioteka – miejsce na czasie”. Tydzień ten będzie obfitował w spotkania autorskie i spektakle teatralne we wszystkich placówkach bibliotecznych.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i profilu na FB, gdzie znajdują się informacje o wydarzeniach. Liczymy na Państwa obecność.

Tekst i zdjęcia Anna Mikulska