Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Teatr Kwatera w Duchnowie

“Piotruś i Hela w krainie emocji” pod takim tytułem odbył się występ teatru “Kwatera” na deskach Duchnowskiego Domu Kultury z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek.

Podczas występu dzieci poznały rodzeństwo Piotrusia i Helę oraz ich relację, której towarzyszyło mnóstwo emocji. Nie zawsze były łatwe. Emocje są wśród nas: radość, złość, uczucie  szczęścia, strach. Często boimy się je nazywać i mówić o nich głośno. Spektakl pokazał jak ważna jest umiejętność rozmawiania o emocjach, nazywanie uczuć, które codziennie nam towarzyszą. Dzięki dobrym relacjom, rozmowom i pogłębianiu wspólnych więzi, stajemy się szczęśliwsi.

Do budowania pozytywnych relacji polecamy książki i wspólne, rodzinne czytanie.  Zapraszamy do biblioteki w Duchnowie, w Wiązownie
i w Gliniance.

Przedstawienie teatralne zostało sfinansowane ze środków sołectwa Duchnów.

Tekst i foto: Anna Mikulska