Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Podróż w głąb emocji z Teatrem Kwatera w bibliotece w Gliniance

W Tygodniu bibliotek do filii w Gliniance przyjechali aktorzy z Teatru Kwatera ze spektaklem pt.” Piotruś i Hela w krainie emocji”. Uczestnikami wydarzenia były dzieci z klas zero ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance.

Na początku wszystkie dzieci otrzymały zaproszenie do korzystania z biblioteki i poznały warunki jakie trzeba spełnić, aby zostać  czytelnikiem. Po krótkim wprowadzeniu wszyscy przenieśliśmy się do świata teatru.

Spektakl o charakterze edukacyjnym powstał w konsultacji z psychologiem dziecięcym. Łączy w sobie świat rzeczywisty z baśniowym.
W humorystyczny sposób aktorzy przedstawili dzieciom walkę dobra ze złem.  Głównymi bohaterami byli brat, siostra, wróżka i zły wilk. Nawiązując intensywną łączność z dziecięcą publicznością aktorzy udowodnili potrzebę rozpoznawania emocji, które są z nami każdego dnia. Dzieci dowiedziały się, że emocje są dobre i złe oraz nauczyły się je odczarowywać. Wykonały zadanie na zaufanie z piłką. Razem z Wróżką i Piotrusiem odczarowały Helę, którą zły lis oszukał przenosząc ją do Krainy Tłumienia Emocji. Towarzyszyły Piotrusiowi i wspierały go podczas czytania wzruszającego listu od siostry. Dzieci otrzymały rady od dobrej wróżki, która obiecała, że nie pozwoli zabrać żadnego dziecka do Krainy Tłumienia Emocji. Spektakl zakończył się przesłaniem, że wszystkie emocje są potrzebne po to, aby lepiej rozumieć świat.

To było wyjątkowe przedstawienie wypełnione aktywnościami i piosenką . Wydobyło z serc dzieci same miłe wrażenia takie jak radość, szczęście, miły dialog z aktorami  i inne….

Tekst i foto: Dorota Bortkiewicz