Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Rodzinny, bajkowy bal karnawałowy w Duchnowie

3 lutego w sobotę Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna przy współpracy z Sołectwem Duchnów zorganizowała Rodzinny, Bajkowy Bal Karnawałowy, który odbył się w sali Duchnowskiego Domu Kultury. Wydarzenie poprowadził “Wodzirej Arek”.

Wydarzenie dedykowaliśmy dzieciom, rodzicom, dziadkom i wszystkim zainteresowanym lubiącym świat bajki, muzyki i zabawy. Ku naszej radości frekwencja dopisała. Rozpoczęliśmy uroczyście tańcząc poloneza. Sala rozbrzmiewała nie tylko karnawałowymi nutkami, ale także dziecięcymi uśmiechami. Zdobiły ją kolorowe balony z zachętami do czytania. Przyciągały do siebie świetlistą wstążką zachęcając swoim tekstem do przygody z książką.
Każdy przyniósł coś smacznego od siebie, włączając się we wspólny poczęstunek. Ten piękny gest, podkreślił nam przyjemność dzielenia się i stworzył prawdziwie domowy klimat.  Na parkiecie mogliśmy spotkać postacie jakby wyjęte z książkowych ilustracji: królowe, rycerzy, księżniczki, Batmanów, Spidermanów, Śnieżki, Syrenki i inne.

Podczas wydarzenia zaprosiliśmy uczestników do udziału w kiermaszu książki, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc siedmioletniemu Frankowi Bielskiemu z Rzakty, podopiecznemu akcji “Świąteczna Radość Pomagania”. Franek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe – czterokończynowe i boryka się z padaczką lekooporną. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych sprzętów i leków dla Franka.

Taneczne rytmy od czasu do czasu przerywał wodzirej Arek, aby aktywizować dzieci w przeróżnych konkursach. Na balu był obecny miś z bajki “Masza i niedźwiedź”, który pozwalał się przytulać bez końca i dał się wkręcić w muzyczne animacje. Wodzirej Arek podgrzewał wciąż atmosferę prowadząc zabawy z chustą, rywalizację z kulkami dzieci kontra rodzice i wyścigi “rydwanów”.

W tej naszej karnawałowej, tanecznej i bibliotecznej bajce jednym słowem mówiąc – działo się. Chcieliśmy zatrzymać tę miłą chwilę i zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego zdjęcia.

Zakończenie było jak w każdej bajce pozytywne. Uczestnicy wyszli  szczęśliwi.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas.