Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

DKK na spotkaniu z “Uwolnioną” Tary Westover

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Dziennego Domu Senior + z Woli Karczewskiej oraz wolontariatu międzypokeniowego pierwszy raz w tym roku spotkali się w bibliotece w Duchnowie, aby porozmawiać o książce Tary Westover pt. “Uwolniona”.

To prawdziwa historia autorki, przedstawiająca rodzinę uwięzioną w pułapce toksycznych więzi i problemów, widzianej oczami dorosłego już dziecka. Tara Westover, posiłkując się wspomnieniami własnymi oraz rodzeństwa, napisała memoir o życiowej drodze, jaką przebyła od dziewczynki z wielodzietnej rodziny, w której twardą ręką rządził chory psychicznie ojciec, do młodej kobiety, która pod okiem najlepszych uniwersytetów nie tylko wykształciła się, ale przede wszystkim zrozumiała, kim jest i co tak naprawdę przeżyła.

Książka wstrząsnęła czytelnikami. Od początku rozmowy deklarowali swój sprzeciw wobec przemocy. Wyrazili swoje współczucie autorce wobec doznanych krzywd, jednocześnie zachwycili się jej odwagą i siłą. Tak jak liczne jest grono tego klubu, tak tyle wypowiedzi usłyszeliśmy dotyczących omawianej lektury. Każdy głos jest ważny w dyskusji, każdy wskazuje na coś innego i zatrzymuje na chwilę wybrany wątek literatury. W Dyskusyjnych Klubach Książki toczymy rozmowy nie tylko o książce , ale także o naszych przeżyciach, podróżach i wyzwaniach. W lutym bohaterką spotkania będzie książka Ałbeny Grabowskiej pt. “Matki i córki”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają chwilkę wolną przed południem i kochających książki do dołączenia do klubu.
Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki są realizowane w ramach projektu Instytutu Książki.

Tekst: Marzena Bobrowska
Foto: Marzena Kopka, Marzena Bobrowska.