Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z opowieścią świąteczną!

Za nami wyjątkowe spotkania z opowieściami i muzyką – kolędami na żywo na podstawie autorskiej książki Jarosława Kaczmarka – opowiadacza, pisarza i autora piosenek z „Grupy Studnia O.”  Jak sam powiedział – uprawia literaturę opowiadaną. Stara się przekładać historie zaczerpnięte z literatury na język ustnej opowieści, jednocześnie pisze swoje książki tak, jakby były opowiadane na żywo.

Słuchaczami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. W.Witosa w Gliniance i przedszkolaki z Gminnego Przedszkola “Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie.

Świąteczne opowieści z różnych stron świata –  o Wigilii w czasach wojny, o czterech świątecznych cukierkach, o mikołajkowym kapeluszu dziadka, o prezencie z niczego rozbrzmiewały w szkole i bibliotece w Wiązownie.
Opowieściom towarzyszyły interakcje: wspólna zabawa, zgadywanie zagadek  i wspólne śpiewanie. Spotkania uświetnił oryginalnymi aranżacjami kolęd na instrumenty etniczne Gwidon Cybulski lider zespołu “Wielbłądy”.

Spotkania muzyczno literackie rozwijają słuch i poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i literacką. Wyrabiają zdolności skupienia uwagi, koncentracji. Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania.

Dzieci otrzymały informację o akcji “Mała książka wielki człowiek”, oglądały z zaciekawieniem książeczki i wysłuchały opowiadania o Kici Koci w bibliotece.

W spotkaniu w bibliotece uczestniczyli seniorzy z Klubu Senior + działającego w ramach Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna. Dziękujemy bardzo za miłe chwile spędzone podczas międzypokoleniowego muzykowania.

Tekst Marzena Bobrowska

Zdjęcia M.B., M.K.