Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Słowik” Kristin Hannah tematem na DKK

Dyskusyjny Klub Książki to spotkanie dla każdego, kto lubi czytać, ale także chce porozmawiać o  książkach w miłej atmosferze.

14 grudnia odbyło się kolejne spotkanie klubowiczów z Dziennego Domu Senior + w Woli Karczewskiej oraz seniorów z wolontariatu międzypokoleniowego. Tym razem dyskutowaliśmy o „Słowiku” Kristin Hannah. To amerykańska pisarka, która wydała ponad 20 książek. Jednak to właśnie “Słowik” przyniósł jej międzynarodową sławę. To opowieść o sile, odwadze i determinacji  kobiet we Francji podczas II wojny światowej. Idealna lektura na wolny dzień lub bezsenną noc.

Isabelle i Vianne, dwie siostry, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Vianne, opuszczona przez zmobilizowanego męża  musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka… Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść  zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

„Słowik” trzyma w napięciu i wzrusza. Do ostatniego zdania.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki realizowane są w ramach projektu Instytutu Książki.

Tekst Marzena Bobrowska

Zdjęcia Marzena Bobrowska