Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Kino Sferyczne w Duchnowie

W filii Biblioteki w Duchnowie odbyły się projekcje filmów edukacyjnych zrealizowanych przez “Kino Sferyczne”.  Były to pokazy dla dwóch grup wiekowych. Pierwszy dla dzieci w wieku od 5-9 lat pod tytułem “Amigos – przyjaciele w organizmie człowieka”. Dzieci mogły zobaczyć jak bohaterowie filmu przenoszą się do ludzkiego wnętrza. W bajkowy sposób zobaczyli jak oko jest powiązane z mózgiem, w jaki sposób nasz organizm jest zasilany tlenem, jak pracuje serce i co dzieje się w układzie pokarmowym. Oprócz tego poznały i zaobserwowały jak do organizmu dostają się wirusy i atakują nasze ciało.

Drugi seans “Dziadek i Zoja – misja światła” został przewidziany dla nieco starszej widowni w wieku 9-14 lat. W czasie słonecznego poranka Zoja wraz z dziadkiem rozpoczynają rozważania nad zjawiskiem światła na ziemi, nad jego naturą i zachowaniem. Nagle światło gaśnie. Dziadek z wnuczką wyruszają w podróż do teleskopu Hubblea, aby odkryć co jest tego przyczyną.

Dla wielu dzieci taka forma edukacji to nowość. Przyprowadziła je do nas ciekawość świata nauki i niecodzienna forma wyświetlenia filmu. Dzieci oglądały je na leżąco z uczuciem wejścia w świat, który poznają. Będąc na wydarzeniu skorzystały również możliwości wypożyczenia książek na święta. Podczas trwających seansów rodzice oczekujący na swoje pociechy spędzali czas w bibliotece gdzie oprócz książek czekała na nich kawa, herbata i dobra książka.  Dorośli przeglądali nasze nowości, czytali aktualną prasę i rozmawiali we własnych gronach.

Dla biblioteki był to owocny czas, bo grono czytelnicze powiększyło się o kilka osób. Wiele książek o tematyce świątecznej i nie tylko powędrowało z czytelnikami do domów. Zapraszamy do aktywnego odwiedzania biblioteki. To jest miejsce, które zawsze na Was czeka. Bądźcie z nami. Zapraszamy.

Tekst: A.M.
Foto: D.B.