Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Relacja z koncertu poetyckiego i wywiadu z fotografem w Duchnowie

W ubiegłą sobotę w sali Duchnowskiego Domu Kultury spotkały się poetyckie nuty duetu Agaty Bobrowskiej i Anny Darewskiej z wywiadem rzeką  oraz wystawą “Nad Mienią” Waldemara Chrościckiego. Wydarzenie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna przyciągnęło liczną grupę miłośników kultury. Wspólnie odczarowywaliśmy jesień, która o poranku postanowiła powitać nas śniegiem.

W pierwszej części wydarzenia weszliśmy do krainy fotografii przyrody razem z ich autorem. Rozmowę o pasji zdjęciowej i odkrywaniem świata natury z Waldemarem Chrościckim przeprowadziła dyrektor biblioteki angażując przy tym zgromadzoną publiczność. Oprócz pytań przygotowanych na stolikach nasi goście pytali o najciekawsze, ich zdaniem, elementy z pasji fotografa. Mieszkańca Gminy Wiązowna poznaliśmy jako skromnego artystę, który nie szuka dla siebie poklasku. Królestwo natury pełne magii zawsze obdarowuje go zdjęciowym klejnotem, który jest dla niego satysfakcją i nagrodą.  Najatrakcyjniejsze perły zdjęciowe Waldemara Chrościckiego można było obejrzeć na miejscu, a ponadto zabrać za sobą na pamiątkę kilka wybranych ujęć.

Muzyczna część spotkania była wisienką na torcie dla smakoszy poezji śpiewanej i wszystkich zgromadzonych. Piękne głosy połączone z profesjonalną muzyką i ambitnymi utworami w wykonaniu młodych wokalistek, bez wątpienia dostarczyły wzruszeń, zadumy oraz przyjemności dla uszu. Piosenka na bis i słodki poczęstunek zakończył spotkanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i byli z nami tego popołudnia.

Tekst i foto : Dorota Bortkiewicz