Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Teatr w bibliotece w Duchnowie

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek do biblioteki w Duchnowie zaprosiliśmy aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy wystawili spektakl dla dzieci pt. ”Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. Wydarzenie ku naszej radości, przyciągnęło dość liczną widownię. Głównymi bohaterami przedstawienia byli: Skrzat Psikus, Biedronka Donka i Sowa. Skrzat pochłonięty był literaturą do tego stopnia, że nie miał przyjaciół, nie przeżywał prawdziwych przygód. Biedronek Donek – tajny agent, nie czytał, nie potrafił logicznie myśleć, miał słabą wyobraźnię. Sowa, kradła książki bo myślała, że dzięki ich posiadaniu stanie się mądra. To dzięki Skrzatowi dowiedziała się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy korzystać z biblioteki.

Opowieść teatralna w przystępny i zabawny sposób przedstawiła ważną rolę książki i biblioteki w życiu dziecka. Utwierdziła oglądających w tym, że każda przeczytana książka jest fantastyczną i prawdziwą przygodą. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, żywiołowo reagowały i odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów. Przedstawienie zostało bardzo miło przyjęte przez najmłodszych jak i obecnych dorosłych.
Po spektaklu dzieci wypożyczały książki, kilka osób zapisało się do biblioteki i otrzymało kartę czytelnika.

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki w Duchnowie. Niech przesłanie pozostawione przez aktorów, że książka jest fantastyczną przygodą, zaowocuje licznymi wypożyczeniami i nowymi czytelnikami.

Tekst i foto: Teresa Naperty.