Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Kazałą

22 czerwca w Bibliotece w Gliniance odbyło się spotkanie autorskie z warszawską pisarką i ilustratorką Agnieszką Kazałą. Placówka znów zatętniła życiem, bo na wydarzenie zostały zaproszone dzieci z klas pierwszych i z klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance. Agnieszka Kazała z Wydawnictwa Białe Pióro jest autorką wielu książek dla dzieci, m.in : “Zegar z Miaukułką”, “Nietoperz Leon”, “Pieszki Agnieszki”, “Kram z marzeniami”, “Tofik i przyjaciele” oraz kilku książek dla dorosłych.

Podczas spotkania pisarka zaprezentowała wybrane tytuły ze swojej twórczości takie jak: “Czarownica Magda”, “Amelka”, “Michał i Ufo”. Rozmawiała z dziećmi na temat, jak powstają książki i skąd się biorą pomysły na ich pisanie ? Odpowiadała również na pytania dzieci, wprowadzając je w tajniki swojej pracy pisarki, malarki i wydawcy książek. Dzieci miały możliwość zakupienia książek z dedykacją i indywidualnej rozmowy z autorką.

Centralnym punktem wydarzenia były bajki wykonane i przedstawione przez p. Agnieszkę na kartach teatru Kamishibai, które zaprezentowała swoich słuchaczom. Szczególnie zachęciliśmy także naszych małych gości do przyjścia z rodzicami do biblioteki, zakładania kart czytelniczych oraz systematycznego wypożyczania.  Przypominamy, że ważnym elementem przy zapisywaniu się do biblioteki jest posiadanie numeru pesel.

Oferta książkowa dla dzieci w bibliotece w Gliniance jest wyjątkowo bogata w różnorodne tytuły i tematykę.
Czekamy więc na nowych czytelników. Serdecznie zapraszamy.

Tekst: D.B.