Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Polecamy czytelnie on-line

Szanowni Państwo!

W czasie ograniczonego dostępu do zbiorów dostępnych w bibliotekach, w związku z zawieszeniem działalności Bibliotek polecamy korzystanie zasobów cyfrowych.

Przypominamy o platformie lektury.gov.pl zapewniającej bezpłatny dostęp do utworów literackich znajdujących się na ministerialnej liście lektur szkolnych.

Lektury.gov.pl to serwis z którego każdy chętny może pobrać na komputer, tablet, smartfon lub czytnik jedną z lektur literatury polskiej i światowej.

Korzystanie z serwisu Lektury.gov.pl jest niezwykle proste.

Z serwisu możemy korzystać na komputerze, smartfonie czy tablecie, ale lektury możemy czytać również na czytnikach e booków. Na stronie Lektury.gov.pl znajduje się wyszukiwarka dzieł literackich. Po wpisaniu np. frazy “Henryk Sienkiewicz” wyświetli się nam lista utworów noblisty. Przykładowo powieść “Krzyżacy” dostępna jest w formatach .mobi, .epub i .pdf. Otworzymy ją zatem na urządzeniach mobilnych, czytnikach Amazon Kindle lub dowolnych innych czy pececie.

Serwis pełni rolę cyfrowej biblioteki, zapewniającej dostęp do książek o każdej porze i na wiele rodzajów urządzeń.  Znajdziecie na nich zarówno lektury obowiązkowe, jak i uzupełniające szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zapraszamy również Czytelników 
naszych Bibliotek do korzystania z platformy IBUK Libra

Ibuk Libra czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Dostęp z domu możliwy jest po uzyskaniu kodu PIN.

Kod PIN można uzyskać dzwoniąc pod numer 22 789-01-46 do Biblioteki w Wiązownie w dniach 12-25 marca w godzinach 8.00-14.00.

Proszę przygotować numer karty czytelnika w celu weryfikacji.

Książki dostępne są pod adresem: https://libra.ibuk.pl/