Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

EDUKIDO w bibliotece w Gliniance!

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat na pasjonujące zajęcia z klockami Lego!

Bezpłatne zajęcia pokazowe odbędą się w czwartek 27 lutego 2020 r., godz. 17.30-18.30. w naszej bibliotece Filia w Gliniance, ul. Napoleońska 46 c.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Zapisy: 538 988 070 (Edukido Wiązowna) lub 22 789 01 46 (biblioteka).

Zapraszamy!

Edukido Wiązowna
tel. 538 988 070, e-mail: wiazowna@edukido.com.pl
https://edukido.com.pl/miasta/wiazowna-wesola-i-okolice/
https://www.facebook.com/edukidowiazowna/

——

EDUKIDO to unikatowy autorski program zajęć, dla dzieci od 3 do 12. roku życia, pomagający poznawać świat poprzez zabawę klockami Lego! Stawiamy na wiedzę, ciekawe treści, nowe umiejętności oraz dobrą zabawę i radość, która z niej płynie! Dzieci ćwiczą rozwiązywanie problemów, zdolność abstrakcyjnego myślenia (zawsze osadzonego w praktyce).

Zajęcia zaczynają się od bodźca, który nakieruje uwagę dzieci na dane zagadnienie (życie niedźwiedzi polarnych, co to jest grawitacja, zasada działania koparki…). Może to być np. krótki film, pokaz zdjęć. Instruktor opowiada, wciągając dzieci do rozmowy, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. W ten sposób uczymy rozwiązywania złożonych problemów i szerzej – życia w złożonym świecie. Dzieci mają przed sobą temat, problem i klocki. Budują własne modele bez instrukcji! Stawiamy na samodzielność. Nie wyręczamy dzieci, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania. Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć.