„Lech, Czech i Rus”

Dziś w bibliotece w Wiązownie było bardzo patriotycznie. Licznie przybyła publiczność obejrzała spektakl oparty na znanej legendzie opowiadającej o powstaniu państwa polskiego. Trzej książęta po wspólnym polowaniu rozdzielają się i każdy z nich udaje się w inną stronę w poszukiwaniu najlepszego miejsca na założenie państwa: Rus wyrusza na wschód, Czech na południe, Lech za namową ducha puszczy – Żubra, zostaje na wskazanej przez niego ziemi, zakłada państwo polskie, buduje jego stolicę – gród Gniezno.

Dzieci wykazały się niebywałą wiedzą historyczną oraz aktywnie włączyły się w zabawę zaproponowaną przez aktorów teatru.

Nawiązując do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę na niezakończenie wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.