Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Patriotycznie w bibliotece

Z okazji  100-lecia Niepodległości  Szkoła Podstawowa w Wiązownie przystąpiła do programu “Szkoła Młodych Patriotów”, w ramach którego organizuje recytację wierszy o tematyce patriotycznej. Hasło tego przedsięwzięcia brzmi “Ojczyzna słowem malowana”.

Z tej okazji bibliotekę w Wiązownie odwiedzili uczniowie  czwartej i piątej klasy z  nauczycielką języka polskiego Bogumiłą Majewską.

Zajęcia  rozpoczęły się krótką pogadanką na temat patriotyzmu, następnie uczniowie  zapoznali się z katalogiem elektronicznym w naszej bibliotece,  po czym samodzielnie na półce z poezją wyszukiwali   znane i mniej znane  wiersze, które mogliby recytować w szkolnym konkursie. Była to świetna okazja do obcowania z literaturą piękną i poznawania twórczości polskich poetów, a przede wszystkim lekcja  patriotyzmu, który powinniśmy pielęgnować już od najmłodszych lat i to jest zadanie dla nas wszystkich.

Dodatkową atrakcją zajęć było spotkanie  z  poetą Andrzejem Krzysztofem Malesą, który opowiedział dzieciom o swojej przygodzie z poezją i  przeczytał swój ulubiony wiersz patriotyczny.

Mamy nadzieję, że  wizyty w bibliotece  przyczynią się do odkrywania radości z czytania, a takie lekcje jak  ta posłużą  do kształtowania postaw patriotycznych młodego pokolenia.

 

Tekst : B. Majewska, T. Naperty

Foto: A. Iwaszkiewicz, K. Grzybowska, M. Kopka

Dzień 1

Klasa IV i V

  

  

    

  

  

Dzień 2

Klasa VI