Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bibliotece w Gliniance

W 2017 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. Data ta związana jest z rocznicą urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Szewczyk Dratewka”.

Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Najważniejszymi beneficjentami tego wydarzenia są dzieci.

Z tej okazji – 28 września bibliotekę w Gliniance odwiedziły dwie grupy przedszkolaków –„Żabki” i „Jeżyki” z miejscowego „Zabawnego Kącika”. Małych gości powitał poeta Andrzej Krzysztof Malesa, który przeczytał słuchaczom dwa wiersze swojego autorstwa – o małpich figlach i o białym króliczku oraz opowiadanie  Adama Górskiego p.t. „Bajka o Smoku Mlekopiju”.

Głównym celem jaki przyświecał temu spotkaniu było propagowanie codziennego głośnego czytania dzieciom, które w skuteczny i przyjazny sposób pomaga wpływać na ich wszechstronny rozwój.

Tekst i foto: D. Milewska