Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęty…

Dnia 3 czerwca na placu zabaw w centrum Wiązowny odbył się piknik zorganizowany przez sołectwa: Wiązowna Gminna, Wiązowna Kościelna, Osiedle Parkowe. Na pikniku swoje stoisko z książkami miała Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna.

Uczestnictwo w pikniku było okazją do rozpoczęcia XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. Oprócz wystawionych nowości książkowych i nowo zakupionych audiobooków na naszym stoisku gościł Michał Zawadka- konferansjer, lektor, animator publiczności, a przede wszystkim autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży. Pan Michał poprowadził ciekawe interaktywne warsztaty literacko-naukowe, na których dzieci mogły m.in. poznać rozwiązania techniczne i naukowe przedmiotów codziennego użytku mające swoje korzenie w przyrodzie, przekonać się jak ważne jest obserwowanie innych, dowiedzieć się, kogo podglądają naukowcy itp. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały papierowe rakiety napędzane balonem oraz otrzymały książki autorstwa naszego gościa z imienną dedykacją. Książki zakupione zostały z funduszu sołeckiego Wiązowna Kościelna z przeznaczeniem na promocję czytelnictwa.

Tekst i foto: Teresa Naperty