Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Warto przeczytać

Biblioteka w Duchnowie poleca:

Koźmińska Irena, Olszewska Elżbieta
“Wychowanie przez czytanie”

Zawiera niezbędną wiedzę o roli jaką czytanie dzieciom odgrywa w   procesie ich rozwoju i   edukacji. W  dobie mediów wychowanie dzieci na miłośników czytania wymaga zaangażowania dorosłych. Samo mechaniczne czytanie dziecku nie wystarczy – ważne jest, by wiedzieć, co, jak i komu czytać. I jak uczyć czytania.Czytajmy więc mądrze.

Bashir Halima, Lewis Damien:„Łzy pustyni”
To poruszające świadectwo bólu oraz relacja z jednego z najokrutniejszych konfliktów ostatnich lat. Autorka przedstawia nie tylko pasjonujące postacie, ale i  historię swojej ojczyzny, starając się odnaleźć odpowiedzi
na ważne pytania. Jest to surowa i pasjonująca opowieść o kraju rozdzieranym wojną i  żyjących tam twardych ludziach. Jest świadectwem niezłomnego ducha młodej kobiety, która nie pozwoliła, aby zmuszono ją do milczenia, opowieść o  woli i  determinacji, a także głęboko poruszające, adresowane do całego świata wezwanie do działania.

Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniecka
“Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego”

Dziewięć niezwykłych, wzruszających, a często szokujących opowieści kobiet, które jako 14-15-letnie łączniczki lub sanitariuszki uczestniczyły w powstaniu warszawskim.
Warszawianki, panienki z dobrych domów, uczennice dobrych szkół, patriotki zaangażowane w konspirację AK i Szarych Szeregów, córki lekarzy, profesorów, przedsiębiorców, właśnie wkraczały w młodość. Czas powstania je ukształtował i teraz, po ponad 70 latach, wciąż żyją wydarzeniami z sierpnia 1944 roku.
Każda z kobiet opowiada o powstaniu ze swojej perspektywy, a wszystkie sylwetki układają się w pewną syntezę postaw oraz obraz patriotycznego środowiska walczącej młodzieży tego okresu.
Książka ilustrowana jest archiwalnymi fotografiami z archiwum rodzinnych.