Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Konkurs plastyczny “Słoneczna zakładka”

UWAGA KONKURS!!!
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Słoneczna Zakładka” organizowany jest od 2009 r.
W ostatniej edycji konkursu wzięło udział ponad 2 160 uczestników ze szkół i ośrodków artystycznych z 15 krajów Azji i Europy – Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Grecji, Indonezji, Kazachstanu, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainy, Włoch oraz 61 miast i miasteczek Polski. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali tablety graficzne i aparaty fotograficzne.

Tematem edycji 2015 roku jest: Moja Mała Ojczyzna

Ten niezwykle „europejski” temat został zaproponowany przez partnerów projektów unijnych z Portugalii, Słowacji i Włoch. Zadaniem uczestników konkursu będzie nadesłanie projektów zakładek przedstawiających ich „małe ojczyzny” – wyjątkowe miejsca (miasta, miasteczka, osiedla, wsie), lokalne społeczności, grupy rówieśnicze lub osoby, które miały istotny wpływ na wybór szkoły, przyjaciół lub zawodu. Małą ojczyzną może być też świat pasji i zainteresowań, które odegrały ważną rolę w kształtowaniu osobowości i tożsamości uczestników konkursu.

Formuła konkursu stwarza nieograniczone pole dla inwencji twórczej młodych artystów. Projekty zakładek mogą być wykonane w dowolnej technice, z dowolnych materiałów i w dowolnym formacie. Nagrodzone projekty zostaną elektronicznie zminiaturyzowane i przekonwertowane a następnie wydrukowane w formie tradycyjnych zakładek do książek. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Międzynarodowy charakter konkursu jak i jego tematyka będą znakomitą okazją do porównania umiejętności twórczych i wrażliwości estetycznej oraz pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży z różnych krajów.

W załączeniu przekazujemy oficjalne pismo oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursu. Kontakt: Joanna Janus i Małgorzata Snopkiewicz. E-mail: czyt19@bpursus.waw.pl; tel. 22 822 43 00. Szczegóły na www.bpursus.waw.pl