Międzynarodowy Dzień Teatru

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.
Święto teatru zostało uchwalone w 1961 r. Jest ono pamiątką otwarcia w Paryżu Teatru Narodów, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Pomysłodawcą zaś był Arvi Kivimaa – prezydent Filipińskiego Instytutu ITI. Jest to organizacja mająca na celu promocję i międzynarodową wymianę informacji o teatrze oraz pokazanie ludziom, jak ważna jest sztuka artystyczna w naszym codziennym życiu. Od tamtej pory Międzynarodowe Dni Teatru obchodzone są co roku w większości państw.

W tym wyjątkowym dniu życzymy wszystkim ludziom teatru : wspaniałych spektakli, wielu nowych pomysłów i nadkompletu widzów. Niech zapał do pracy, twórcza inwencja i wytrwałość zapewnią nam wszystkim wiele artystycznych przeżyć i uznanie publiczności.