Spotkanie z baśnią

W Bibliotece w Wiązownie odbyło się spotkanie z Katarzyną Kępińską, autorką baśni pt. “Baśnią powiązani w baśni zaczytani…”. Uczestnikami tego wyjątkowo miłego spotkania były dzieci uczestniczące w wypoczynku organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach “Ferii Blisko Domu”.

Pani Kasia opowiedziała dzieciom od kiedy zaczęła się jej miłość nie tylko do czytania ale również do pisania opowiadań, poezji, scenariuszy oraz baśni.

Dzieci z zachwytem wysłuchały tych wszystkich ciekawostek. Miały okazję przypomnieć sobie również wcześniejszą publikację autorstwa naszego gościa pt. “100 lat OSP, odkryj je”. Niektórzy z uczestników mieli okazję współtworzyć to dzieło poprzez udział w konkursie plastycznym. Z wypiekami na twarzy pokazywali swoje prace na stronach publikacji.

Chcąc przybliżyć dzieciom baśnie Pani Katarzyna przeczytała pierwszą z baśni pt. “Wyazowno”, która opowiada o etymologi nazwy Wiązowna.

Po spotkaniu uczestnicy z nieskrywaną radością wypożyczali baśnie do dalszej lektury.

Tekst: M.K.

Foto: M.K., K.K.